הסרת שיער בלייזר בבית השחי

תוכן עניינים

הסרת שיער בבית השחי בלייזר
הסרת שיער בבית השחי בלייזר

המקום המביך והמטריד ביותר בגוף בו צומח שיער מיותר, הוא בית השחי. צמיחת שיער באזור זה מלווה לעיתים קרובות בריח ומראה שאינם נעימים לעין, ונשים רבות התעייפו מגילוח בית השחי שלהן אחת לשבוע.

מעבר למבוכה, שיער מיותר בבית השחי אינו אסתטי, גורם לתחושת חוסר נוחות ורצון להיפטר לצמיתות מהשיער המיותר.

בית השחי הוא אזור עדין מאוד בגוף, והוא נוטה לרוב לזיעה, תחושת גירויים וחוסר נעימות. בנוסף, אזור זה אידיאלי לעיתים קרובות לשריצת חיידקים. לכן, בראש ובראשונה, יש לשמור על היגיינה במקום זה.

מהו בדיוק תהליך הסרת שיער בלייזר?

תהליך הסרת שיער בלייזר מורכב משימוש בקרן אור חזקה ביותר, אשר חודרת בזהירות אל תוך זקיקי השיער. למעשה, קרן הלייזר נספגת באמצעות פיגמנטים של השיער, ואז, ברמת החום, נהרסים זקיקי השיער באופן קבוע.

לכן, טיפול הסרת שיער בלייזר בבית השחי נחשב יעיל מאוד להסרת שיער עודף בקרב נשים.

הסרת שיער בלייזר בבית השחי מחסל רק את השיער המצוי בשלב צמיחה, ולכן נדרשים טיפולים נוספים על מנת להיפטר מכל השיער בבית השחי.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר בבית השחי כואב?

רמת הכאב בתהליך הסרת השיער בלייזר מבית השחי תלויה בסף הכאב של האדם. מכאן, רמת הכאב משתנה מאדם לאדם.

נשים רבות מדווחות כי טיפול זה הוא נסבל. מספר נשים סבורות כי קרן הלייזר מרגישה כמו הצלפת גומייה על העור. מאחר וכל פעימה של קרני לייזר אינה אורכת יותר משנייה, כל אי נוחות אותה עלולה אישה לחוות, נמשכת דקות ספורות בלבד.

כמה זמן אורך טיפול הסרת שיער בלייזר בבית השחי?

טיפול הסרת שיער בלייזר בבית השחי, במיוחד באזור בית השחי, עשוי להסתיים בתוך עשר דקות, אם הוא מבוצע באמצעות מטפל מיומן.

אם משווים את הטיפול בלייזר לטיפולים אחרים להסרת שיער כגון בשעווה, הטיפול בלייזר בבית השחי יהיה נסבל. הבונוס הוא מהירות הטיפול.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר מבית השחי בטוח?

כל עוד שטיפול הסרת שיער בלייזר בית שחי מבוצע באמצעות מטפל מיומן ומנוסה, הטיפול הוא בטוח לחלוטין, ולמעשה עדין ממה שרוב הנשים מאמינות.

בנוסף, ובניגוד לאמונה הרווחת, קרן הלייזר אינה חודרת עמוק מספיק על מנת ליצור בעיות כלשהן בשאר האיברים. באופן כללי, קרן לייזר אינה חודרת עמוק אל תוך העור ואינה גורמת נזק לרקמות או לאיברים החיוניים.

תופעות לוואי להסרת שיער בלייזר

אם טיפול הסרת שיער בלייזר בבית השחי מבוצע באופן מקצועי, התהליך אינו אורך זמן רב ואינו כרוך בתופעות לוואי או כאב. יחד עם זאת, אחוז קטן מהמטופלות עלולות לפתח אקנה עם תהליך הסרת השיער.

תופעת לוואי שנייה היא כי לייזר עלול לגרום למעט התכהות של העור. בנוסף, לא כל השיער מוסר בטיפול הראשון. לייזר יעיל ביותר לטיפול בשיער כהה ואינו מומלץ כל כך לשיער עדין, שכן לא קיימת ערובה לכך שכל השיער יוסר.

בנוסף, יש להבין כי לייזר אינו מסיר את השיער לצמיתות, אך הוא מפחית ומאט את הצמיחה החדשה של השיער.

לפני הטיפול

תמיד עדיף להתייעץ עם רופא לפני התחלה בכל סוג של טיפול לייזר. לעיתים, חוסר איזון הורמונאלי או כל מצב רפואי אחר עלול לתרום לצמיחת שיער נוספת באזור מסוים.

במצבים כאלו, הרופא יכול לבחון את היתרונות, הסיכונים והאפשרויות של תהליך הסרת שיער בלייזר על מנת להגיע למסקנה האם הטיפול בלייזר הוא אכן הבחירה הנכונה.

לאחר הטיפול

באופן כללי, לאחר טיפול לייזר להסרת שיער, המטפל מייעץ למטופלת להימנע מכל חשיפה ישירה לשמש במשך כשבוע לפחות.

Picture of ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר
ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר

ד"ר מירה אקונוב עוסקת בתחום הרפואה האסתטית מזה שנים רבות ונחשבת כפורצת דרך בתחומה, מייסדת הפורטל להסרת שיער בלייזר ומנהלת את היחידה לטיפול בלייזר במרכז.

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!