מי יראה תוצאות טובות בטיפול הסרת שיער בלייזר?

תוכן עניינים

תוצאותטיפולי הסרת שיער בלייזר נמצאים בשימוש מספר שנים רב למדי. במשך פרק זמן זה ניתן היה להתרשם שמדובר על טיפול יעיל שמצליח להראות תוצאות טובות עבור מספר גדל והולך של מטופלים. למרות שגם כיום עדין לא כולם יכולים להתאים לסוג זה של טיפול במטרה ליהנות מגוף חלק יותר, גם אנשים רבים שבעבר גילו עמידות לטיפולי הלייזר יכולים להפיק ממנו תועלת.

התוצאות הטובות ביותר

את התוצאות הטובות ביותר של הסרת שיער בלייזר יחוו מטופלים ומטופלות שקיים ניגוד משמעותי בין צבע עורם לבין צבע השיער הצומח על פניו. בשל עקרון הפעולה של מכשירי הלייזר, שצריך להבחין ולהבדיל בין העור לבין השיער, קל להבין מדוע מטופלים בהירי עור ובעלי שיער כהה יראו על פי רוב תוצאות טובות. גם כאשר מדובר על שיער עבה יותר, הסיכוי להצלחת הטיפול עולה, לעומת אנשים בעלי שיער עדין ופלומתי. מסיבה זו גם עשוי להיות הבדל בתוצאות הטיפול אפילו אצל מטופל יחיד. דבר זה יתרחש, כמובן, כאשר מבקשים לבצע הסרת שיער באזורים שונים בגוף. אזורים שבהם השיער צפוף ועבה יותר יראו תוצאות טובות ומהירות יותר. אזורים שבהם השיער מצוי בדלילות יחסית ובצורה של פלומה עדינה – התוצאות יהיו פחות טובות או שיצריכו מספר רב יותר של טיפולים.

תוצאות משופרות בהחלט

עם העלייה בפופולריות של טיפולי הלייזר להסרת שיער גדל, מטבע הדברים, גם הביקוש לטיפולים אלה מצד אוכלוסיות של אנשים בעלי צבע עור כהה. במשך שנים רבות הראו הטיפולים בקרב אוכלוסייה זו הצלחה חלקית ומועטה. אפילו לאחר מספר רב של טיפולים לא נראתה הטבה משביעת רצון ולעיתים סבלו המטופלים מצריבות וכוויות. התרחשויות כאלו היו נפוצות בשל הקושי של מכשירי הלייזר המסורתיים להבדיל בין המלנין שבשורשי השערה לבין צבע העור הטבעי של המטופלים.

בעת האחרונה נשלמו פיתוחם של מכשירים מדור חדש שמצליחים להראות תוצאות טובות הרבה יותר מבעבר. כדאי לדעת שמדובר על מכשירים שעובדים על בסיס אורך גל שונה מזה של המכשירים הוותיקים, אלה שנועדו לאוכלוסיית המטופלים בעלי העור הבהיר או הבהיר מאוד.

תוצאות מוטלות בספק

לצד האוכלוסיות שחוות את ההצלחה הטובה ביותר של הסרת שיער בלייזר, ישנם גם אוכלוסיות של אנשים שהתוצאות עבורם מוטלות בספק גדול. בין האנשים שעבורם טיפולים כאלה לא יהיו יעילים ניתן למנות את:

  • האנשים בעלי צבע השיער הבהיר. כאשר מדובר על צבע שיער בהיר, בלונדיני או לבן (למשל שיער שיבה), קשה להבטיח תוצאות ראויות לשמן. גם לבעלי שיער אדמוני התוצאות אינן טובות, על פי רוב.
  • אנשים בעלי רגישויות שונות – אנשים בעלי נטייה להצטלקות, כאלה בעלי פצעי בגרות או הרפס עשויים להינזק אם יעברו טיפולים בלייזר.
  • גם לאנשים מסוימים הנוטלים תרופות מרשם מסוגים שונים או גלולות למניעת הריון לא מומלץ לעבור טיפולים בלייזר. מכיוון שטיפולים כאלה מבוצעים על ידי רופאים, יש לבדוק מראש האם הטיפול אינו כרוך בסיכון כלשהו.
  • אנשים הסובלים משיעור יתר כתוצאה מפעילות הורמונלית אינם יכולים להסתפק  בטיפולי הסרת שיער. לפני הטיפול יש לוודא שמקור הבעיה ההורמונלית מטופל, אחרת ההשפעה תהיה זמנית ולא משביעת רצון.

תוצאות לאורך זמן

כאשר עוברים טיפולים של הסרת שיער בלייזר, יש לקחת בחשבון שאת התוצאות הסופיות רואים רק לאחר כמה וכמה טיפולים. מספר הטיפולים יכול להשתנות בין מטופלים שונים וזאת בשל סיבות שונות ומגוונות כגון עמידות השיער, צבע שיער, צבע העור וכן הלאה. גם לסוג המכשיר ולרמה המקצועית של הרופא המטפל (או זה המפקח על התהליך) יש השפעה על אופי התוצאות ותוך כמה זמן הן יושגו.

Picture of ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר
ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר

ד"ר מירה אקונוב עוסקת בתחום הרפואה האסתטית מזה שנים רבות ונחשבת כפורצת דרך בתחומה, מייסדת הפורטל להסרת שיער בלייזר ומנהלת את היחידה לטיפול בלייזר במרכז.

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!