האם כדאי לעשות הסרת שיער בלייזר בקיץ?

תוכן עניינים

הסרת שיער בלייזר בקיץלאחר חודשי החורף הארוכים, הגעת מזג האוויר החם יותר באביב ובקיץ, מהווה תמיד הפוגה מבורכת. אנשים מתחילים להסתכל קדימה אל ימים עצלים מרגיעים לד הבריכה, או ליהנות מפיקניק על החוף.

אך לפני שניתן לשוב אל המכנסיים הקצרות ובגדי הים, נדרשת תחזוקת שיער גוף.

הסרת שיער בלייזר היא אחד התהליכים הקוסמטיים הנפוצים ביותר אשר מבוצעים במכונים קוסמטיים, בשל האלטרנטיבה הפופולארית אותה הם מציעים לאפשרויות הגילוח, השעווה או המריטה של שיער מיותר, בנוסף העובדה שניתן לעשות את הטיפול כמעט בכל אזור בגוף, אנשים רבים בוחרים להסיר שיער מהרגליים, הבטן ואפילו בכל הגוף.

אמצעי זהירות להסרת שיער בלייזר בקיץ

בדרך כלל, ממליצים מטפלים בלייזר לבצע את הטיפול במהלך החורף, אך הדבר אינו הכרחי כל עוד שומרים על אמצעי בטיחות נאותים. בחודשי הקיץ החמים, הדבר החשוב ביותר (ללא קשר להסרת שיער בלייזר), הוא להגן על העור ככל הניתן מפני נזקי קרינת שמש מזיקה.

משמעות הדבר היא, כי בזמן הטיפול, לפניו ואחריו, יש להשתמש במקדם הגנה גבוה על הגוף בכלל ועל האזור המטופל בפרט. אמצעי זהירות זה יסייע להגן על העור, ויאפשר להישאר קרוב ככל הניתן לגוון הטבעי שלו.

הדבר מבטיח ניגוד יפה בין צבע העור והשיער שטופל, וללייזר קל יותר ללייזר למקד את פיגמנט הצבע בשיער – מטרת הטיפול העיקרית, היות ולעיתים קרובות, כאשר העור שזוף מידי, הלייזר מתקשה "להבחין" בשיער.

בנוסף, ולשם הבטיחות, מומלץ ליידע את המטפל בלייזר על כל שינוי בריאותי אותו חווה המטופל בזמן הטיפול, או תרופות אותן הוא נוטל לפני הטיפול או במהלכו. במיוחד יש ליידע את המטפל על הכוונה להשתזף או להיחשף במידה מוגברת לשמש. לעיתים, שינויים אלו עשויים להשפיע באופן משמעותי על איכות הטיפול.

באמצעות דבקות בנקודות מפתח אלו, ניתן בקלות לעבור את הטיפול ולהתכונן לקיץ נטול שיער.

הכנה לתהליך הסרת שיער בלייזר בקיץ

בדומה לכל התהליכים הרפואיים, הסרת שיער בלייזר דורשת הכנה על מנת למקסם את הצלחת הטיפול תוך מזעור הסיכונים. לכן, במשך שישה שבועות לפני הטיפול להסרת שיער, יש להגביל את המריטה והשעווה על מנת לאפשר לשורשי השיער לצמוח, ולאפשר ללייזר להגיע באופן אופטימאלי אל זקיק השיער.

הימנעות מחשיפה לשמש בתקופת הטיפול חשובה ביותר. עור שזוף עלול לגרום לתהליך להיות פחות יעיל ולהגדיל את הסיכונים לסיבוכים לאחר הטיפול.

לאחר התהליך

עם השלמת התהליך, מקבלת המטופלת (או המטופל) שקיות קרח וקרם אנטי דלקתי על מנת להקל על כל אי נוחות או כאב. מומלץ בחום למרוח קרם הגנה במשך ארבעה עד שישה שבועות לאחר הטיפול, על מנת למנוע שינויים זמניים בצבע העור.

אם קיים צורך בטיפול נוסף, יש להמתין תקופה של ארבעה עד שישה שבועות לפני קבלת הטיפול הנוסף. לאחר שלושה עד חמישה מפגשי טיפול, תשעים אחוזים מהמטופלים חווים אובדן שיער לצמיתות באזור המטופל.

טיפולי הסרת שיער בלייזר בקיץ – המלצות

טיפולי הסרת שיער בלייזר וקיץ, הם שילובים שאינם אופטימאליים בדרך כלל, היות ומומלץ להימנע מחשיפה לשמש לפני הטיפול, במהלכו ולאחריו.

אך מרבית מכוני הסרת שיער בלייזר משתמשים היום בטכנולוגיות חדשניות ומאפשרים הענקת טיפולים איכותיים ובטוחים גם בחודשי הקיץ, כל עוד מקפידים לבצע את כל הנחיות הבטיחות.

הסרת שיער בלייזר מומלץבשנים האחרונות, הסרת שיער בלייזר הפכה לפופולרית במיוחד ואנשים רבים, נשים וגברים, בוחרים לבצע זאת. בארץ קיימים מכוני לייזר רבים שעובדים בטכנולוגיות שונות ומציעים תנאים שונים. אז איך נבחר מכון הסרת שיער בלייזר מומלץ? לשם כך יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. במאמר הבא נסביר על הסרת שיער בלייזר וכיצד לבחור מכון מומלץ. 

מהי הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר היא שיטה אפקטיבית להסרת השיער בגוף. מדובר בשיטה שהחלה להתפתח בשנות ה-60. בתחילת התפתחות השיטה היא לא עבדה ביעילות רבה וגרמה לכוויות רבות על גבי המטופלים. ככל שהשנים עברו השיטה התפתחה ביעילות רבה יותר ומכשירי הלייזר שופרו משמעותית. הטיפול מבוצע באמצעות אנרגיית לייזר הנשלחת אל השערה, משמידה את הזקיק השערתי ומפסיקה את צמיחת השיערה. עם מספר טיפולים תכופים, ניתן להשיג תוצאה סופית של הסרת השיער. עם זאת, חשוב לשים לב למתן הטיפול על ידי מקצוען מוסמך ולהתייעץ לגבי התאמת הטיפול לצבע העור והשיער המסוימים של המטופל. חשוב לבחור במכון הסרת שיער לייזר מומלץ בשביל  להגדיל את הסיכוי שהטיפול יתבצע כהלכה. 

איך זה עובד?

הסרת שיער בלייזר מתבצעת על ידי השימוש בטכנולוגיה המבוססת על הניגוד בין צבע העור לבין צבע השערה. ככל שצבע העור בהיר יותר וצבע השיערה כהה יותר כך התהליך יתבצע ביעילות רבה יותר. יש לשים לב שזה לא עובד הפוך (עור כהה ושיערה בהירה). לכן, לפני התחלת הטיפול, יש להתייעץ עם מקצוען מוסמך כדי להעריך את התאמת הטיפול לעור ולשיער הספציפיים של המטופל.

תהליך זה מתבצע באמצעות מכשירי לייזר מתקדמים שמספקים אנרגיית אור מיוחדת. מכשירי הסרת שיער בלייזר מומלץ שולחים אנרגיית אור מיוחדת הנקלטת בפיגמנט של השערה. עם קליטת האור, הפיגמנט מומר לאנרגיית חום ומזיק לתאי השערה ולמבנים הסובבים. מבנים אלו כוללים את הזקיק השערתי ואת כלי הדם המזינים אותו. כאשר כלי הדם נפגעים ומפסיקים להזרים דם לזקיק, הוא מתייבש ומפסיק להתפתח. עם מהלך הטיפולים המתמשכים, הזקיקים מושמדים וצמיחת השערה חדשה אינה מתאפשרת. על מנת להשלים את התהליך ולהסיר את כל השיערה, נדרשת סדרה של טיפולים עם מרווחי זמן מתאימים. 

איך נבחר מכון הסרת שיער בלייזר מומלץ?

תהליך הסרת שיער בלייזר הוא תהליך שצריך להתבצע במקצועיות ומיומנות, כולל מתן ייעוץ מקדים. לכן, חשוב לבחור במכון הסרת שיער בלייזר מומלץ. יש מספר טיפים שיעזרו לכם בכך- 

  • פיקוח רפואי 

הטיפ הראשון שלנו הוא לבחור במכון לייזר שעובד תחת פיקוח רפואי. בישראל, קיימים מספר מכוני לייזר שונים המציעים טיפול בהסרת שיער, וכל אחד מהם משתמש בטכנולוגיה ושיטות ייחודיות. הפיקוח הרפואי מבטיח שהטיפול יתבצע במקום מקצועי ובטוח. מומלץ לחפש מכוני לייזר המציעים טיפול עם פיקוח רפואי, כך שתהיה לך בטיחות מרבית ואת ההבטחה שהטיפול יבוצע על ידי מקצוענים מוסמכים. כך תקבלו את הביטחון הנדרש ותוכלו להשיג תוצאות מרשימות ובטוחות בתהליך ההסרת שיער. 

  • שיטות שונות

מכוני הלייזר השונים שמתאימים לטיפול בהסרת שיער משתמשים בטכנולוגיות שונות עם תוצאות שונות. אחת הטכנולוגיות הנפוצות היא הסרת שיער בלייזר, שמציעה תוצאות יעילות וקבועות על פני זמן ממושך. שיטה נוספת היא הסרת שיער באינפרא אדום. שיטה זו נחשבת לפחות יעילה מהסרת שיער בלייזר. לכן, במערכת ההמלצות שלנו התמקדנו במכונות הסרת שיער בלייזר, שמציעות תוצאות משופרות ומתמשכות יותר.

עם זאת, חשוב להבין שכל אדם יכול להגיב אחרת לטיפולים. לכן, כדי לקבל החלטה מושכלת ולבחור את הטיפול המתאים ביותר עבורך, מומלץ להתייעץ עם מומחה רפואי או אסתטי שיכול להסביר את האפשרויות השונות ולספק מידע מקצועי בנושא הסרת השיער. 

  • מכשירים 

חשוב לברר את המכשירים השונים הזמינים במכון הלייזר והשיטות שבהן הם משתמשים. כדאי לוודא כי המכשירים במכון מאושרים על ידי ה-FDA (המחלקה לרגולציה של מזון ותרופות בארה"ב).

ה-FDA הוא רשות רפואית ברמה הגבוהה ביותר שמטפלת באישור ובהסמכת מכשירים רפואיים וקוסמטיים. אישור ה-FDA מציין שהמכשיר עומד בתקנים ובמדדים המקצועיים המחייבים ושהוא בטוח לשימוש על פי ההנחיות. כך ניתן להיות בטוחים שמשתמשים במכונת לייזר איכותית ובטוחה לטיפול בהסרת שיער בלייזר מומלץ. 

  • חוות דעת

כשמחפשים מכון הסרת שיער בלייזר מומלץ יש לקחת בחשבון גם חוות דעת. כך ניתן לקבל מושג על המכון ולבחון חוויות חיוביות ושליליות של אנשים שכבר ניסו את הטיפול במכון. באינטרנט, במיוחד באתרי ביקורות ובפורומים מוקדשים לטיפוח הגוף, תמצאו תגובות, דירוגים וחוויות של לקוחות שניסו את הטיפול במכון לייזר מסוים. יתרה מכך, חשוב לקחת בחשבון שחוויות הלקוחות הן רק חלק מהתמונה המלאה, ולעיתים יתכן שישנם גורמים שונים שמשפיעים על החוויה האישית של כל לקוח. לכן, מומלץ לקחת בחשבון את חוויות הלקוחות, אך גם לשקול גורמים נוספים כמו מומחיות הצוות, טכנולוגיה, תעודות האישור של המכון ואיכות השירות הכללית שניתן במכון.

  • מחיר

בעת בחירת מכון הסרת שיער בלייזר מומלץ, גם המחיר הוא גורם משמעותי לבחירה מושכלת. כדי להשוות מחירים ולבחון את האפשרויות השונות, מומלץ לקבל הצעות ממספר מכוני לייזר שונים. יש לקחת בחשבון שלא תמיד המחיר הנמוך ביותר הוא הבחירה הטובה ביותר. חשוב לבדוק את איכות הטיפולים והשירות שניתן במכון, את ניסיון הצוות והטכנולוגיה המשמשת. 

הסרת שיער בלייזר בקיץ
Picture of ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר
ד"ר מירה אקונוב - הסרת שיער בלייזר

ד"ר מירה אקונוב עוסקת בתחום הרפואה האסתטית מזה שנים רבות ונחשבת כפורצת דרך בתחומה, מייסדת הפורטל להסרת שיער בלייזר ומנהלת את היחידה לטיפול בלייזר במרכז.

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!